Začněte pečovat o vaši životní energii a vnitřní klid.

 

Waldorfská škola Dobromysl, Husova 43, Plzeň
(cvičíme v tělocvičně)

 

pondělí od 18:0020:00 

 

Čchi Kung je energetické cvičení, léčebný systém, jenž rozproudí energii našeho těla. Bez této životní energie jsme snadno vyčerpaní, ve stresu a rychleji stárneme.

Přejete si mít více energie, dobře spát, uvolnit napětí a harmonizovat Čchi ve vašem těle?

Přejete si odstranit bolesti zad, zvýšit imunitu, získat hormonální rovnováhu, vnitřní klid a stabilitu?

 

Čchi Kung

toto všechno umí

Uvolní vám tělo a umožní získat energii, která je potřeba k uzdravení. Zharmonizujete si Čchi a tak si udržíte tělo i duši aktivní do pozdního věku. Cvičení zvládnete - je vhodné pro každého člověka, dokonce se dá cvičit i v sedě, není potřeba fyzická zdatnost! Je jednoduché, lehce zapamatovatelné a velmi pomáhá při chemoterapiích.

 

Díky ČchiKungu uzdravujete své tělo a posilujete:
* nervy a vnitřní orgány *
* zlepšujete fungování cév a kardiopulmonální funkci *
* uklidňujete svou mysl a emoce *
* uvolňujete svaly, získáváte sílu *
* urychlujete léčbu po operacích *
* hormonální systém *
* zvyšujete imunitu *
* harmonizujete lymfu *
* odbouráváte stres *
* vracíte si vnitřní svobodu *

Na cvičení vám postačí pohodlné oblečení, voda a otevřená mysl 🙂

Transformaci sputíte vědomým pohybem s plnou pozorností na vnitřní prožitek. Vnímáním změny pocitu ve vašem nitru bez hodnocení, pojmenovávání či snahy měnit, nastane klid.

Uvolněným plynutím prostorem vaší bytosti tímto světem vytváříte místo pro potřebné změny. 
Prožíváním sebe sama synchronizujete vaši bytost ve třech světech, těla, mysli i duše.

Tímto způsobem cesty k sobě umožňujete transformaci a integraci všech zážitků, které ve vás nejsou ukotvené, na svém místě a vedou k nerovnováze. 

Cvičení u řeky

Moje cesta

s bojovým uměním

Jako malý chlapec jsem začal s bojovým uměním Karate Shotokan. Vybudoval jsem si fyzičku, pochytil základní návyky v boji, zapracoval jsem na sebevědomí, díky poznání svých limitů.

Rok jsem se věnoval Taichi Jang. Bylo to rychlé, náhle se objevil jeden mistr na cestě z Mongolska do Německa a zůstal v Čechách jeden rok. Pocítil jsem nový přístup k bojovému umění, který otočil moji pozornost dovnitř, více k vnitřnímu prožitku síly.

Milované Aikido jsem piloval dvakrát denně 15let. Výborná parta, veškeré cvičení vždy v úctě k "soupeři", vzájemná podpora bez rivality. Nový svět velice elegantních technik, které nemusí ublížit. Výborně udržuje fyzičku a rozvíjí flexibilitu. Naučil jsem se dobře padat, opět mi to zvedlo sebevědomí.

Když jsem později dozrál, našlo si mne Taiji Chen. Měl jsem tu čest setkat se skutečným mistrem Qin Ming Tangem, pokračovatelem mnoha generací rodiny Chen. Je skvělý zážitek učit se od člověka, který to má, jako svůj život. Mnoho věcí se nedá slovy předat, je potřeba je pocítit. Děkuji za tu možnost.

Čchi Kung
byl ze začátku energetická rozcvička pro Taiji. Později jsem v něm nalezl způsob, jak překonávat, prožívat vnitřní procesy, bez jejich zastavení. Usnadňuje mi zůstat v bdělé přítomnosti a pozorovat plynoucí proměnu jakékoliv bolesti či strnulosti. Stav uvolněného plynutí mi přináší mnohá poznání a nepřestává mě překvapovat.

 

Cvičím Čchi-kung více než 20let a každý den za to děkuji.
Martin 

Skupinové setkání

Konstelace 13.6.